Gençlik Aşısı

Zamanın etkileri ile cildimizde bazı değişikliklerin olması kaçınılmazdır. Başta güneş etkisi olmak üzere stres, sigara kullanımı veya düzensiz beslenme gibi dış faktörler de yaşlanma etkilerini arttırmaktadır. Böylece cilt zamanla yıpranıp, nem dengesini yitirmekte ve kırışıklıklar oluşmaktadır.

Gençlik aşısı nedir? Ne için kullanılmaktadır?

Gençlik aşısı, en basit anlatımıyla hyalüronik asit, vitaminler, mineraller ve amino asitlerden oluşan bir karışımdır diyebiliriz. Yaşlanma, güneş maruziyeti, sigara kullanımı, stres gibi nedenlerle zaman içinde ciltte oluşmuş olan yıpranma, kuruluk, lekelenmeler ve ince kırışıklıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Gençlik aşısı etkisini nasıl göstermektedir?

Gençlik aşısı birçok farklı etki ile ciltte yenilenme ve tazelenmeyi sağlamaktadır. Gençlik aşısı içeriğindeki hyalüronik asit, mineral ve vitaminlerin yardımı ile ciltte su tutulumunu ve böylelikle nemi arttırır. Hücre yenilenmesine yardımcı olarak cildi sıkılaştırır. İnce kırışıklıkları yok eder. Aynı zamanda yaşlanma sürecini geciktirir ve cildin daha parlak görünmesini sağlar.

Gençlik aşısı nasıl uygulanır?

Gençlik aşısı özellikle yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki yaşlanma etkilerini azaltmak için uygulanmaktadır. İşlem öncesinde lokal anestezik kremler uygulanır. Uygulama yaklaşık 20-30 dakikalık bir sürede tamamlanmaktadır. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgelerde minik kabarcıklar oluşmaktadır ancak bunlar kısa bir sürede dağılmaktadır. Maksimum etkiyi sağlayabilmek için cilt yapısı ve cildin ihtiyacı değerlendirilerek 2-4 seans uygulama yapılabilmektedir.

Zamanla cildin yaşlanması kaçınılmazdır ve zamana karşı koymak mümkün değildir. Ancak gençlik aşısı ile yaşlanma etkilerini azaltmak ve cildi korumak mümkündür.